Saçlarınızda detoks etkisi yaratacak tarifler

Bahar mevsimi, vücudumuzun hem içten hem de dıştan yenilendiği ve bunun için birçok türde detoks denediğimiz mevsimdir. Kilo verme haricinde degüzellik alanında da cildimizi ve saçlarımızı yenileyecek detoks maskelerini deneriz. Sizin için saçlarınızda detoks etkisi yaratacak maske ve şampuan tarifleri paylaştık.

Saçlarınızı arındırmanız veya detoks yapmanız için doğal malzemelerle hazırlanmış mükemmel şampuanlar ve maskeler bulunmaktadır. Bazen saçınızın ihtiyacı olan tek şey, kimyasallardan birkaç gün uzak kalmasıdır. Bunun için kimyasal içeren klasik şampuanlar yerine, doğal maddeler içeren ürünler kullanın. Saçlarınıza detoks yapmak için en iyi şampuanları ve maskeleri nasıl hazırlayacağınızı anlattık. 

Limon, aloe vera ve biber şampuanı 

Malzemeler


-2 adet limonun suyu
-1 su bardağı aloe vera jeli
-1/2 su bardağı çekirdeksiz kıyılmış biber

Tüm malzemeleri karıştırıcıya koyun ve çalıştırın. Homojen haldeki bu karışımı plastik bir kabın içine dökün. Karışımı buzdolabında saklayın. Bu tedaviyi her gün kullanabilirsiniz.

Bu şampuan, saçlarınıza detoks yapmak ve kafa derinizi nemlendirmek için idealdir. Limon biraz renk değişikliğine neden olabilir. Bu nedenle saçlarınızın koyu rengini kaybetmekten endişeleniyorsanız, bu tariften kaçınmalısınız. Bu karışımı kullandığınız takdirde saçlarınızın kaşınmasının durduğunu ve sizi artık rahatsız etmediğini fark edeceksiniz. 

Hindistan cevizi sütü ve aloe vera​

Malzemeler: 


-1/2 su bardağı Hindistan cevizi sütü
-1 su bardağı aloe vera jeli

İki malzemeyi bir spatula veya kaşık kullanarak bir kapta karıştırın.
Karışımı plastik bir kaba yerleştirin. Buzdolabında veya hava alan bir yerde saklayın. Her kullanışınızda buzdolabından çıkarın ve kullandıktan sonra tekrar geri koyun. Bu şampuan saçınızın pH seviyesini dengeleyecek

Yağlı saçlar için detoks tarifi 

Malzemeler

-1/2 su bardağı karbonat
-1 su bardağı ılık su

Karbonatı su ile karıştırın. Bir süre beklemesine izin verin. Saçınızı iyice nemlendirin. Bu karışımı bir fırça ile saçlarınızın tamamına sürün. Saçlarınıza birkaç dakika boyunca masaj yapın ve 5 dakika boyunca bu şekilde bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın ve saçlarınızı taramayı unutmayın.

Bu maske saçlarınıza detoks yapmak için etkili bir tariftir; çünkü karbonat, ölü hücreleri ortadan kaldırdığı kadar, fazlaca biriken yağları da ortadan kaldırmasıyla bilinir. Son olarak su, mümkün olan en doğal biçimde her şeyi saçlardan arındırmış olur.

Saçlarınıza detoks yapmak için diğer yöntemler

-İçerisinde aroma ve tatlandırıcı şeker olmayan doğal suları içmeye çalışın.
-Marketlerden aldığınız şampuanlar yerine, doğal malzemelerle saçlarınızın bakımını sağlamaya çalışın.
-Jel, sprey, serum gibi güzellik ürünlerini kullanmaktan kaçının.
-En az ayda bir kez saçlarınıza detoks yapmaya çalışın.