Gece uyumadan önce pratik bakım tüyoları

Akşamları bakım yapmak size zor geliyor veya zamanınızı alıyorsa, sadece 5 dakikanızı ayıracağınız güzellik rutinlerini sizinle paylaştık. Bu bakım tüyoları ile eskisinden daha iyi görüneceksiniz. İşte gece uyumadan önce yapacağınız bakım tüyoları...

Gözaltı torbaları için bakım

Her sabah şiş gözlerle uyanıp dünyayı puslu görenlerdenseniz bu rutini mutlaka kendi hayatınıza sokmalısınız. Uyumadan önce birkaç damla badem yağı ve kahve yağını gözaltlarınıza yüzük parmağınızla uygulayın. Çok bastırmadan, yumuşak masaj haraketleriyle gözaltlarındaki kan dolaşımını hızlandırın ve sabah uyandığınızda yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

Kaş ve kirpik 

Kaş ve kirpikleri uzatmak için gece bakımından daha etkilisi yok. Bir kulak çubuğu yardımıyla kaş ve kirpiklerinize badem yağı sürebilirsiniz. Çok hızlı bir şekilde etkisini gösterecektir.

Tırnak bakımı

Uyumadan önce tırnaklarınıza bir miktar shea yağı ya da Hindistan cevizi yağı uygulayın. Sabah kalktığınızda katiküllerin yumuşadığını, tırnaklarınızın manikürden çıkmış gibi bakımlı olduğunu göreceksiniz.

Saten yastıkta uyumak saçları besliyor

Kırışıklar ve saç bakımı konusunda bakış açınızı değiştirecek bilinmeyen tüyolardan biri saten ya da ipek yastık kılıfıyla uyumak. Kırık, onarılması gereken saçlar için elektriklenmeyi minimuma düşüren saten yastık kılıfı aynı zamanda dokusu nedeniyle cildinize de iyi gelen bir malzemelerden biridir.