Buzun cilde bilinmeyen faydaları

Su içmek bedenimize iyi geldiği gibi dondurulmuş hali de cilt temizliğimiz için oldukça yararlıdır. Cildi sıkılaştırmadan tutun, güneş yanıklarına kadar cilde yararı olan buzun faydalarını sizin için listeledik. İşte buzun cilde faydaları...

Makyajınızı yapmadan önce mutlaka buz kullanın

Makyaj ürünlerini uygulamadan önce cildinizin daha sıkı ve diri olmasını istiyorsanız mutlaka buz uygulayın. Fondöteninizi sürmeden önce cildinizi tazelemek için bir kalıp buzu yüzünüzde gezdirmeniz yeterli.

Şiş ve mor gözlere buz uygulayın 

Uykusuz kalınmış bir gece gözlerinize mi yansıyor? Biraz yeşil çay demleyin ve bunu buz kalıplarında dondurun. Bu küpleri şiş gözlerinizi yatıştırmak için kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızı almadan önce buz işlemi uyuşturacaktır 

Eğer siz de kaşlarınız alınırken canınız yanıyorsa, işleme başlamadan önce kaşlarınız üzerinde bir buz kalıbı gezdirmeyi ve alanı uyuşturmayı deneyebilirsiniz. Ağrı kadar, şişme ve kızarıklığın da azalmasına faydalıdır. .

Güneş yanıkları

Buz, acı verici güneş yanıkları için de çözüm sunar. Suya kattığınız aleo vera jeli buz kalıplarında dondurun ve sonrasında etkilenmiş bölgelere uygulayın. İnanılmaz bir rahatlama hissedeceksiniz. Ama bir dahaki sefere yeterince koruyucu kullandığınıza emin olun.

Sağlıklı ışıltı

Su ile seyreltilmiş portakal suyunu dondurun ve sonra birkaç dakika boyunca bu küpleri yüzünüze sürün. Yüzünüz için bir temizleyici görevi de görecek bu buzlar, cildinizde sağlıklı ve doğal bir ışıltıya sebep olacak.

Cilt sıkılaştırma

Buz gözenekleri daraltır, cildinizi yumuşatır ve kırışıklıkları azaltır. Güzellik rutininizde buza yer vermek ayrıca akneleri önleyecek ve kan dolaşımını teşvik edecektir. Tek yapmanız gereken birkaç buz parçasını temiz bir bez içine koymak ve yatmadan önce birkaç dakika boyunca cildinizde gezdirmek. Bu haraeket cildinizi sıkılaştırır ve sabah daha taze bir görünümle uyanmanıza sebep olur.