Bu maskelerle cildinizi yaza hazırlayın!

Kış aylarının yorgunluğunu cildinizden atmak ve cildinizi yaza hazırlamak için, bahar maskelerindenfaydalanabilirsiniz. Yaza daha canlı ve sağlıklı bir ciltle girmek için, cilt tipinize özelbu maskeleri mutlaka uygulayın İşte sizin için bahar ayına uygun cilt maskeleri...

 

Maskeleri hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler:

Hazırladığınız maskeyi bekletmeden mutlaka kullanmalısınız. Bu yüzden maskeyi her seferinde yüzünüze uygulayacağınız zaman hazırlamalı ve taze taze uygulamalısınız. Kullanacağınız malzemeler, temiz, hava almamış ve bayatlamamış olmalıdır. Bu maskeleri göz çevresi haricinde kullanın ve eğer cilt tedavisi görüyorsanız ya da ilaç kullanıyorsanız, mutlaka doktorunuza danışın. Hazırladığınız maskeyi ilk defa uygulayacaksanız, öncelikler el bileğinizin iç tarafında deneyin.
Onarıcı cilt maskesi 

Ciltteki matlığı azaltarak daha parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bahar ayı bu maskeyi uygulamak için en ideal zamandır.

Malzemeler;

-1 limon
-3 yemek kaşığı bal
-2 tatlı kaşığı gliserin

Nasıl uygulanır? 

1 limonu sıkın ve içerisine balla gliserini ekleyerek iyice karıştırın. Tüm malzeme iyice karıştıktan sonra cildinize sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Haftada 2 gün cildinize uygulamanız ve en az üç hafta uygulamanız yeterli olacaktır.

Yağlı ciltler için maske;

Aspirin ile hazırlanan bu maske ciltteki yağ oranını dengeleyerek cildi aknelerden arındırır.

Malzemeler;

-4 tane aspirin
-1 yemek kaşığı bal

 

Nasıl uygulanır? 

Aspirinleri bir kapta toz haline gelene kadar ezin. Üzerine 1 kaşık bal ekleyerek iyice karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürün ve en az 20 dakika ile yarım saat arasında bekletin. Beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Duruladıktan sonra yağlı ciltlere özel nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin. İltihabı tedavi edici antioksidan etkisi olan bu maske haftada bir uygulanabilir.

 

Kuru ciltler için maske;

Malzemeler;

-1 yumurta sarısı
-1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
-2 yemek kaşığı süt
 

Nasıl uygulanır? 

Yumurta sarısını ve zeytinyağını iyice çırptıktan sonra içine sütü de ekleyerek tekrar çırpın. Hazır olan maskeyi yumuşak bir fırça ya da parmaklarınla sürün. Yüzünüzde 15-20 dakika kadar bekletin ve sonrasında doğal ve kuru ciltler için uygun olan cilt sabunu ve ılık su ile yıkayın. Cildinize 10 günde bir uygulayabilirsiniz

Cilt sıkılaştıran maske

Bu maske cildi toplar, sarkmaların önüne geçerek sıkılaştırır.

Malzemeler;

-1 şişe sade maden suyu
-1 limon (kabuklarıyla beraber rendelenmiş)
-Buz kalıbı

 

Nasıl uygulanır? 

Bir tane limonu kabuklarıyla beraber rendeleyin. Bir şişe sade maden suyu ile beraber rendelenmiş limonu karıştırın ve hazır olan karışımı buz kalıbına dökerek buzluğa koyun. Her sabah buz kalıplarından bir tanesini çıkartarak tonik vazifesi gören bu doğal buz kalıbını cildinizin her yerine sürün.