Phi Brows Microblading

Microblading Nedir ?

Microblading, elle yapılan bir yarı kalıcı kaş çizimi yeteneğidir. Kaşların biçimi, altın orana (phi 1.618) ve yüz morfolojisine göre hesaplanır. Pigment, sterilize edilmiş aletler kullanılarak derinin yüzey tabakasına uygulanır.


Pigment, doğal saçlara veya kaş rengine uyacak şekilde seçilir.


Pigment, doğal saçlara veya kaş rengine uyacak şekilde seçilir. İyileşmenin ardından renk, doğal tüylerin renginden birkaç ton daha açık hale gelebilir.


Simetri, altın oran uygulamasıyla elde edilir ve müşterilerin gözleri kapalıyken hesaplanır, çünkü bu şekilde kaşların simetrisini etkileyebilecek mimetik kaslar rahatlatılır.


Darbeler her zaman doğal kaşların büyüdüğü yönünde çizilir ve böylece hiper gerçekçi görünüm elde edilir.


Uygulama, tek kullanımlık steril aletler (PhiBrush) ile yapılır ve pigmentler en yüksek standartlara (PhiBrows microblading pigmentleri) uygun olarak üretilir.


Düzeltme, uygulamadan bir ay sonra yapılır, çünkü ilk uygulamadan sonra çizilen vuruşların % 10-15’i kaybolur.


Uygulama, tek kullanımlık steril aletler (PhiBrush) ile yapılır ve pigmentler en yüksek standartlara (PhiBrows microblading pigmentleri) uygun olarak üretilir.


İlk 5-7 gün boyunca renk çok koyudur. 7 gün sonra yoğunluğunun % 40 ila % 50’sini kaybeder. Rengin çok koyu olduğunu düşünüyorsanız, bunu hiçbir şekilde kendiniz çıkarmaya çalışmayın. Cildin iyileşmesinden sonra rengin kendiliğinden kaybolması için 7 gün sabırla bekleyin.


Rengin kalıcılık süresi öncelikle cildin yağlılığına bağlıdır. Cilt ne kadar yağlıysa, renk de o kadar kısa süre kalır. Aynı zamanda terleme ve güneşe maruz kalma da rengin sağlamlığını azaltır.


Rengin yenilenmesi için beklenen süre ortalama olarak 10-12 ay arasındadır. Yağlı ciltlerde bu süre 6 aya kadardır.


İyileşme, 28 gün sonra tamamen tamamlanır ve bu, kaybedilen pigmentleri zorunlu olarak eklediğimiz zamandır. Sorunlu ve yağlı ciltler için birkaç ekleme (düzeltme) yapabiliriz.


Uygulama sonrasındaki akış, uygulama başarısının % 70’ini oluşturur. Bilinçli bir şekilde tavsiyeye uyun, çünkü bunu yapmazsanız çizilen vuruşların % 80’ine kadarını kaybedebilirsiniz. Durulama ve kremlerin uygulanması büyük önem taşımaktadır.


Uygulama sırasında hissedilen ağrı görecelidir. Korkan müşteriler ve adet döneminde olan müşteriler genelde daha güçlü bir ağrı hissederlerken diğer müşteriler ağrıyı, kaşlarını koparırken hissettikleri ağrı ile karşılaştırabilirler. Uygulama sırasında ağrıyı tamamen ortadan kaldırabilecek krem ​​veya sıvı haldeki hafif anestezi ilaçlarını kullanmak mümkündür.


Uygulamanın başarısı aşağıdakilere bağlıdır:


* Cilt kalitesi

* Uygulama sonrası akış ve bakım

* Farklı dış faktörlere maruz kalma


Bu faktörlerin tamamı, sanatçının kontrolü dışındadır, bu nedenle uygulamayı güvence altına alma olasılığı hariç tutulmuştur. Uygulamadan önce sanatçınıza danışın.


* Sorunlu bir cildiniz varsa

* Ciddi sağlık sorunlarınız varsa

* Bazı ilaçlar alıyorsanız

* Kaşlarınızda hala duran eski bir kalıcı makyaj varsa


Hiçbir uygulama öncesinde cilt, iltihaplanma sürecinde veya iyileşme ve yenilenme sürecinde olmamalıdır.


Uygulamadan 30 gün öncesinde aşağıdaki uygulamaların yapılması tavsiye edilmez:


* Botoks ve dolgu maddeleri

* Meyve veya süt asitleri

* Lazer uygulamaları

* Kimyasal peelingler

* Güçlü güneş ışığına maruz kalma


Altın Oran Nedir ?


Altın Oran özellikle çeşitli bilim dallarında, mimari ve sanatsal alanlarda yararlanılan, belirli bir tutarlılık üzerine kurulu parçalar arasında uyumu yansıtan geometrik ve sayısal değerlere verilen isimdir.


Temel olarak bölünen bir bütünün yan yana getirilen iki parçasının diğer büyük parçayı oluşturması prensibine dayanır ve altın oranın sayısal değeri 1.618’ dir.