Açık tenli kadınlar için güzellik teknikleri

Açık tenli bir kadınsanız ve makyaj yapmakta zorlanıyorsanız, verdiğimiz makyaj tekniklerini kullanabilirsiniz. Doğru stratejilerle doğal güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Pudrayı abartmayın 

Açık tenli kadınların kaçınılması gereken ilk şeylerden biri pudradır. Pudralar, yağlı ya da karma ciltlerle savaşmak için mükemmel bir yöntem olabilir; ancak açık tenli iseniz, cildiniz çok pudralı ve mat görünecektir. Yapabileceğiniz en iyi şey cildinize ışık veren makyaj ürünleri kullanmaktır. Bunlar; pudra lekesi bırakmadan yağlanmayı kontrol altına alan ürünler ya da BB krem kullanmak olacaktır. 

 

Canlı renkte rujlar tercih edin 

Açık tenli kadınların en büyük korkularından biri, canlı renkli rujlar seçmektir. Kırmızı, pembe, mercan ve benzeri renklerin kullanımının zor olduğu inkar edilemez. Ancak bu durum herkes için aynıdır. Cilt tonunun ne olduğu önemli değildir. Önemli olan, sade bir makyajla dudaklarınızı yüzünüzün odak noktası haline getirmektir

Açık renkli göz farı kullanmayı tercih etmeyin 

Bej, krem ve ten rengi göz farları, cildinizle aynı renk olduğu için sanki hiçbir şey sürmemişsiniz gibi görünür. Bu sebeple, bu renkler sadece kaş altınızı ve alt kirpiklerinizi aydınlatmak için iyidir.

Kahverengi göz kalemi ya da maskarası kullanın 

Maskaralar genellikle siyahtır. Ancak çok fazla göz kalemi ve maskara uyguladığınızda, olduğunuzdan sert görünürsünüz ve cildinizin açıklığını azaltırsınız. Bu yüzden kahverengi göz kalemi ve maskara kullanmayı deneyin.

Allık ve bronzlaştırıcı kullanın 

Bronzlaştırıcı ile yüzünüze eşit renk verirsiniz. Doğal bir görünüm elde etmek için kalın bir fırça ile uygulayın. Ayrıca, allık da sağlıklı bir görünüm elde etmeniz için size yardımcı olacaktır. Ancak açık tenli kadınlar çok dikkatli olmalıdır. Çok fazla kırmızı ya da pembe allıklar hasta gibi görünmenize neden olabilir. Bu yüzden şeftali tonlarından vazgeçmeyin.

Kontür uygulayın 

Cildinizin açık rengi yüzünüzü şekilsiz gibi gösterir. Neyse ki, kontür tekniği ile açık ve koyu tonlar kullanarak yüzünüzü ortaya çıkarabilir ve vurgulayabilirsiniz.